"Niebo
do wzięcia"

"Dobro
jest dla każdego"

"Jesteś tu wyjątkowy
i niepowtarzalny!"

"Uśmiech duszy po brzegi
Miłością wypełniony…
"

"Dzień z Miłością
to najlepszy dzień"

DLACZEGO WARTO?

           Nasz zespół dzieli się dobrem.

           Dla nas ważne są dzieci i im pragniemy dać poczucie przynależności i znaczenia, bo jak mawia Jane Nelsen: „Podstawowy cel dziecka to przynależeć i czuć się ważnym.”

           Idąc za myślą Janusza Korczaka, wiemy, że „Nie ma dzieci, są ludzie”. I to dla najmłodszych przygotowane mamy zajęcia artystyczne: plastyczne, techniczne, muzyczne, ruchowe, dramę.  Mamy świadomość, że: „Największy talent ginie, gdy nie znajdzie się ktoś, kto go dostrzeże, kto będzie zachęcać dziecko do jego rozwijania.” (G. Hüther, U. Hauser)

            Chcemy rozwijać talenty, wspomagać rozwój przez sztukę, ponieważ: „Wychowanie przez sztukę zapobiega nudzie, obojętności, alienacji i stanom psychicznym prowadzącym do przestępstwa i zbrodni.” (I. Wojnar, wstęp do: H. Read, „Wychowanie przez sztukę”)

             W Przytulnym Domku jest przestrzeń dla młodzieży, której proponujemy warsztaty kulinarne, rozmowy na łatwe i trudne tematy, pomoc w rozwiązywaniu problemów, spotkania z ciekawymi ludźmi, wolontariat. Chcemy przygotować młodych ludzi do dorosłego życia i powiedzieć im, że: „Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Odwaga jest zalążkiem geniuszu; to źródło siły i magii!” (J.W. Goethe).

             Z dorosłymi pragniemy podzielić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Z rodzicami, nauczycielami, seniorami chcemy wychowywać młodego człowieka. Powiemy, między innymi, jak być pozytywnym rodzicem, nauczycielem. Nauczymy komunikatów pełnych uprzejmości i szacunku. Rozumiemy i chętnie przekażemy ważne przesłanie: „Dzieci zachowują się lepiej, kiedy czują się lepiej.” (Jane Nelsen)

             W naszym działaniu podpieramy się autorytetami. I bliska jest nam niezwykle ważna myśl Janusza Korczaka: „Chcę nauczyć rozumieć i  kochać.”

             Istotne dla nas jest też zdanie Aleksandra Nalaskowskiego, według nas, skierowane nie tylko w kierunku nauczycieli i uczniów: „umiłowanie uczniów przez nauczyciela wywołuje wśród uczniów wzrost poczucia wartości własnego <ja>, co powoduje, że uczeń akceptuje samego siebie.”

             Chcemy pomagać, uświadamiając także to, że: „Sami kreujemy własny los i to, czy będziemy żyć ciekawie, zależy przede wszystkim od nas”. (Rafał Kosik)

              Wiemy też, jak cenne jest bycie dobrym człowiekiem. Dlatego też mówimy ważne słowa: „Zauważ, co jest we mnie dobrego i mów mi o tym, wzmacniaj mnie w byciu dobrym.”

               Nasz zespół „z sercem na dłoni” zaprasza.

Partnerzy

Więcej ...

ul. Jowisza 76,
81-601 Gdynia

tel: +48 885 280 333

email: fundacja@przytulny-domek.pl